Jak usunąć pasożyty na ciele?

0
456
Zerwanie lub cięcia skóry może pozwolić bakterie

Jak usunąć pasożyty na ciele?

Jak usunąć pasożyty na cieleGlistnica związana z pasożytem glistnika okrągłego, rzadka we Francji i krajach umiarkowanych, jest bardzo powszechna w tropikach. Może powodować kaszel, wymioty i biegunkę. Robak może osiągnąć więcej niż 10 centymetrów. Jako dorosły żyje w jelitach. Jaja można znaleźć w brudnej wodzie lub źle umytej żywności. Wszystkie te pasożyty potrzebują organizmu gospodarza do życia. Kiedy osadzają się w przewodzie pokarmowym, nazywa się to pasożytnictwem jelitowym.

Choroby spowodowane przez robaki jelitowe mogą być bardzo różnorodne. Robaki jelitowe po prostu dostają się do organizmu przez usta. Jaja mogą być obecne na pożywieniu. Można je również połknąć, dotykając brudnego przedmiotu i wkładając ręce do ust. Niektóre z tych robaków żyją w jelitach (takich jak pojedyncze robaki lub tænia), a inne przechodzą przez jelita, ale osiedlają się w innych częściach ciała.

Reszta tego arkusza informacyjnego poświęconego robakom jelitowym będzie poświęcona owsikom, robakom jelitowym żyjącym w przewodzie pokarmowym. Aby uzyskać więcej informacji na temat tasiemca z cepni, zobacz plik tasiemca. Robaki igiełkowe są szczególnie obecne u dzieci. Przekazują sobie jaja. Zarażone dziecko, które ociera odbyt i nie (lub nie) myje rąk, może dotknąć innego dziecka. Ten ostatni, po przyłożeniu palców do ust, może zostać zainfekowany!

Zanieczyszczenie może również pochodzić ze skażonej żywności.

Zanieczyszczenie może również pochodzić ze skażonej żywności.Zanieczyszczenie może również pochodzić ze skażonej żywności. Aby pozbyć się robaków, musisz wziąć leki. Powinno mu towarzyszyć pranie pościeli, Piżamy i bielizny, ponieważ te przedmioty mogą zawierać jajka. Ważne jest, aby leczyć całą rodzinę zakażonej osoby i powtarzać leki przez dwa do trzech tygodni po pierwszej dawce, aby upewnić się, że wyeliminowały one wszystkie robaki.

Co to jest świąd odbytu spowodowany przez robaki igłowe w nocy, kiedy samica składa jaja, które mogą być czujne. Leczenie powinno odbywać się przy najmniejszych wątpliwościach, nawet bez pewności. Aby potwierdzić diagnozę, istnieją testy, takie jak test taśmy klejącej, który polega na nałożeniu przezroczystej taśmy klejącej na odbyt i obejrzeniu pod mikroskopem w celu wykrycia jaj owsików.

Owsiki zwykle nie powodują poważnych powikłań. W wyjątkowych przypadkach mogą powodować infekcję żeńskich narządów płciowych lub zapalenie pochwy lub macicy. Oksyuroza pojawia się po spożyciu jaj. Dostają się do jelita i tam rosną. Drapanie odbytu ze względu na swędzenie, osoba dotknięta chorobą, często dziecko, może umieścić jaja pod paznokciami, a następnie ponownie zabrudzić, wkładając palce do ust. Może również zanieczyszczać innych ludzi.

W ramach swojego podejścia do jakości,

W ramach swojego podejścia do jakości,Pomiędzy co trzecią a co czwartą uważana jest za nosiciela owsików. Oznacza to, że wszyscy są w niebezpieczeństwie. Najbardziej zagrożone są dzieci, które chodzą do szkoły lub mieszkają w społecznościach. Ze względu na brak higieny (źle umyte lub niemyte ręce, długie i brudne paznokcie) łatwo przekazują sobie jaja. Ale oksyuroza jest również szeroko rozpowszechniona w społecznościach, takich jak domy opieki, koszary lub szpitale psychiatryczne. I, oczywiście, w rodzinach.

Drapanie odbytu i nie mycie go całkowicie jest najbardziej ryzykownym zachowaniem. Podobnie, niezdolność do leczenia osoby ze świądem odbytu niesie ze sobą znaczne ryzyko przeniesienia na inne osoby. Zapobieganie jest proste: regularnie i prawidłowo myć ręce przed gotowaniem, po wizycie w toalecie, podczas posiłków. Pomocne może być również przycinanie krótkich paznokci dzieci i zmiana bielizny każdego dnia. Pamiętaj, aby regularnie zmieniać arkusze i otwierać żaluzje w pokojach, ponieważ owsiki są wrażliwe na światło.

W ramach swojego podejścia do jakości, Passeportsanté.net zaprasza do zapoznania się z opinią lekarza. Ci swoją opinię na temat robaków jelitowych. Tak, są istoty, które żyją w naszej skórze ! Więc przygotuj się na zadrapania. Odkryj te pasożyty, które składają jaja w wielu obszarach ludzkiego ciała. Sarkopt (Sarcoptes scabiei) to mały owad, zbyt mały, aby mógł być widoczny gołym okiem, z okrągłym ciałem i sześcioma łapami!