Jak uniknąć i leczyć przeziębienia?

0
369

Pij dużo ciepłego płynu:

Pij dużo ciepłego płynuPij dużo ciepłego płynu: picie ciepłego płynu osłabia wydzielanie w zatoce, powodując, że śluz płynie bardziej swobodnie, a wkrótce poczujesz się lepiej. Badania wykazały, że picie ciepłego płynu łagodzi objawy przeziębienia, takie jak katar, kaszel, kichanie, ból gardła i zmęczenie. Dodanie odrobiny miodu i cytryny rozluźni gardło, a efekt będzie trwał przez jakiś czas. Jeśli jest przyjmowany regularnie, japońska zielona herbata dehiscence (Benifuuki) pomaga zmniejszyć objawy nosowe i alergiczne.

[Przepis] herbata w porównaniu z tradycyjną herbatą ziołową ” płaszcz gardła „(płaszcz gardła) zwiększa ból gardła ulgę w bólu. W takiej sytuacji należy spożywać duże ilości bulionu warzywnego lub kurczaka, ale o niskiej zawartości sodu, aby uniknąć spożywania zbyt dużej ilości soli. Jeśli jesteś miłośnikiem kawy, możesz po prostu wypić kawę. Dzieci powinny nadal unikać kofeiny /[zachować] powinieneś nadal przyjmować podstawowe płyny, takie jak gorąca woda, herbata i bulion, ponieważ zbyt dużo kofeiny może również odwodnić.

Unikać alkoholu. To sprawia, że nos jest zamknięty i stan zapalny. Weź kąpiel z gorącą wodą: para nawilża kanały nosowe, dzięki czemu stają się mniej podrażnione i zrelaksowane, aby pomóc złagodzić objawy przeziębienia. Daj sobie kąpiel z gorącą wodą lub daj sobie dobrą kąpiel z gorącą wodą każdego dnia w zimnym okresie, abyś mógł czerpać korzyści z dużej ilości pary.  Do szybkiego gotowania na parze można zagotować wodę w garnku z wodą!

Przechyl głowę nad doniczką,

Przechyl głowę nad doniczką,Przechyl głowę nad doniczką, ale nie zbliżaj się zbyt blisko pary lub wody. Weź parę przez 10 minut. [Sekwencyjny] można użyć 2-4 razy tego leczenia. Dobrym sposobem na nalegać kilka kropli olejku jest otwarcie zatok i uzyskać korzyści aromaterapii. Zatok ulgę w bólu głowy, aby pomóc w dziale stosowania oleju olej eukaliptusowy wypełnione otwarte nozdrza pomaga.[Interpretacja] nie używaj oleju z drzewa, ponieważ jest to trucizna, jeśli jest spożywana. 

Wydmuchaj prawidłowo: jeśli jest zimno, ważne jest, aby wydmuchać nos tak, aby nos był otwarty, a nie dmuchać jak materiał wybuchowy. upewnij się, że musisz delikatnie szarpać nosem i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zgodnie z zaleceniami lekarzy, należy trzymać jedną jamę nosową palcem podczas pocierania nosa i delikatnie dmuchać w drugą. Spowoduje to wyeliminowanie bakterii i wirusów na twoich rękach, powodując inne infekcje (lub inne, aby rozprzestrzenić infekcję). Użyj nawilżacza: jeśli powietrze w Twoim domu jest zbyt suche, może zmienić objawy przeziębienia i pozostać dłużej.

Regularne czyszczenie nawilżacza powinno być / pleśń i pleśń mogą łatwo rosnąć w wilgotnym środowisku. Dla wilgotności powietrza, można również gotować 2 szklanki wody destylowanej w rondlu, aby uniknąć śladów zanieczyszczeń, tak aby nie spowodować mieszadło flegmy do korzystania z wody destylowanej. Rośliny domowe służą jako naturalne Nawilżacze powietrza. Ich kwiaty, liście i gałązki pozostawiają parę wodną w powietrzu.[Pain Relief] dobry wybór obejmuje różne rodzaje aloesu, palmy bambusowej, figi gwintujące, cinis Evergreen i floyders i drachenes.