Jak przestać pić alkohol?

0
188

Przezwyciężenie uzależnienia od alkoholu

Przezwyciężenie uzależnienia od alkoholu

Może być długa i wyboista droga czasem może nawet nie można poczuć. Ale to nie tak. Jeśli jesteś gotowy, aby przestać pić i chcesz uzyskać niezbędne wsparcie, można się wyleczyć z alkoholizmu i nadużywania alkoholu niezależnie od tego, jak bardzo można pić lub czujesz się bezsilny. I nie trzeba czekać, aż dojdziesz do dna można zmienić w każdej chwili.

Jeśli chcesz przestać pić w ogóle lub wyciąć aż do zdrowego poziomu, te wskazówki mogą pomóc ci zacząć na drodze do przywrócenia dziś większość ludzi z problemami alkoholowymi nie decydują się zrobić duże zmiany na równym podłożu lub zmienić swoje nawyki picia z dnia na dzień. Przywracanie zazwyczaj bardziej stopniowy proces.

Na wczesnych etapach zmiany zaprzeczenie jest wielką przeszkodą. Nawet uznając, że masz problem z alkoholem, można się usprawiedliwiać i wyciągnąć nogi. Ważne jest, aby rozpoznać swoją dwoistość w odniesieniu do zaprzestania picia alkoholu. Jeśli nie jesteś pewien, czy jesteś gotowy zmienić, lub mają trudności z decyzją, to może pomóc pomyśleć o kosztach i korzyściach płynących z każdego wyboru. Chcesz przestać pić w ogóle lub po prostu wyciąć jeśli twoim celem jest, aby zmniejszyć spożycie alkoholu, zdecydować, w jakie dni będziesz pić alkohol i ile napojów można pozwolić sobie na dzień.

Spróbuj wziąć na siebie obowiązek co najmniej dwa dni w tygodniu, kiedy nie będziesz pić w ogóle kiedy chcesz przestać pić lub zacząć pić mniej jutro przez tydzień w przyszłym miesiącu w ciągu sześciu miesięcy jeśli próbujesz rzucić picie, ustawić konkretną datę premiery jak osiągnąć swoje cele po tym jak postawisz przed sobą cel przerwać lub ograniczyć spożycie alkoholu, zapisz kilka pomysłów, jak można sobie pomóc w osiągnięciu tych celów.

Na przykład pozbądź się pokus. Usuń wszystkie napoje alkoholowe, bar kuchenne i inne akcesoria związane z alkoholem, z twojego domu i biura zadeklaruj swój cel. Niech przyjaciele, członkowie rodziny i koledzy wiedzą, że próbujesz przerwać lub ograniczyć spożycie alkoholu. Jeśli piją, poproś, aby wspierać swoje wyzdrowienie, nie robi tego przed tobą bądź szczery o swoich nowych granicach.

Daj do zrozumienia,

Daj do zrozumienia,Ze picie w domu jest zabronione i że nie będzie mógł uczęszczać na imprezy, gdzie serwuje się alkoholu unikaj złych wpływów. Дистанцируйтесь od osób, które nie obsługują twoje próby zaprzestania picia lub nie przestrzegają ustalonych ograniczeń. To może oznaczać rezygnację z pewnych przyjaciół i więzi społecznych ucz się od przeszłości. Pomyśl o poprzednich próbach zaprzestać lub zmniejszyć spożycie alkoholu.

Co zadziałało a że nie było co można zrobić inaczej tym razem, aby uniknąć pułapek zmniejszenie przeciwko całkowitej rezygnacji z alkoholu czy można skutecznie zmniejszyć spożycie alkoholu, zależy od wagi problemu z alkoholem. Jeśli jesteś alkoholikiem co z definicji oznacza, że nie jesteś w stanie kontrolować swoje picie najlepiej spróbować całkowicie przestać pić. Ale jeśli nie jesteś gotowy, aby zrobić ten krok, lub jeśli nie masz problemu nadużywania alkoholu, ale chcesz skrócić jego osobistych lub zdrowotnych powodów, poniższe porady mogą pomóc ustawić pitnej cele.

Wybierz limit tego, ile będziesz pić, ale upewnij się, że twój limit nie przekracza jednego drinka dziennie, jeśli jesteś kobietą, dwa napoju dziennie, jeśli jesteś mężczyzną, i staraj się mieć kilka dni w tygodniu, kiedy w ogóle nie pić alkoholu. Nagraj swoją picia cel i trzymaj ją tam, gdzie ją często zobaczyć np. na telefonie lub przyklejonej do lodówki zapisuj swojego picia, aby pomóc ci osiągnąć swój cel. W ciągu 3-4 tygodni nagrywać za każdym razem, gdy pijesz i ile pijesz. Przeglądając wyniki, możesz być zaskoczony tygodniowych przyzwyczajeniami do spożycia alkoholu ogranicz spożywanie alkoholu w domu. Spróbuj ograniczyć lub usunąć alkohol z domu.

Znacznie łatwiej uniknąć alkoholizmu, jeśli nie trzymaj pokusy wokół pij wolniej. Kiedy pijesz, потягивайте powoli i rób przerwy w 30 minut lub godzinę między napojami. Lub pić napój, wodę lub sok pomiędzy napojami alkoholowymi.

Pić na pusty żołądek nigdy nie jest dobrym pomysłem,

Pić na pusty żołądek nigdy nie jest dobrym pomysłem,Więc upewnij się, że można jeść, kiedy pije zaplanuj jeden lub dwa dni bez alkoholu tygodniowo. Następnie spróbuj przestać pić w ciągu jednego tygodnia. Zrób notatkę o tym, jak czujesz się fizycznie i psychicznie w tych dniach—uznanie korzyści może pomóc zmniejszyć na zawsze możliwości leczenia uzależnienia od alkoholu niektórzy ludzie mogą przestać pić samodzielnie lub z pomocą 12-krokowej programu lub innej grupy wsparcia, podczas gdy inne potrzebują medycznej obserwacji, aby bezpiecznie i komfortowo zrezygnować z alkoholu.

Która opcja jest najlepsza dla ciebie, zależy od tego, ile pan wypił, jak długo miał problemy, stabilność swojej sytuacji życiowej i inne problemy zdrowotne, które możesz mieć. Nie ma magicznej kuli lub jednego leczenia, która działa dla wszystkich. Potrzeby każdego człowieka są różne, dlatego ważne jest, aby znaleźć program, który jest właśnie dla ciebie. Każdy program leczenia uzależnienia od alkoholu musi być dostosowany do twoich indywidualnych problemów i sytuacji leczenie nie powinno ograniczać się do lekarzami i psychologami.

Wielu członków duchowieństwa, pracownicy socjalni i doradcy oferują również usługi w zakresie leczenia uzależnień leczenie powinno być skierowane nie tylko na nadużywanie alkoholu. Uzależnienie wpływa na całe życie, w tym relacji, karierę, zdrowie i samopoczucie psychiczne. Sukces leczenia zależy od nauki tego, jak nadużywanie alkoholu ma wpływ na ciebie i rozwój nowego stylu życia kluczowe znaczenie ma zaangażowanie i obserwacji. Odzyskiwanie od uzależnienia od alkoholu lub mocnego alkoholu-nie jest to szybki i łatwy proces.

W sumie im dłużej i intensywniej spożycie alkoholu, tym dłużej i intensywniej leczenie, które potrzebujesz. Ale bez względu na czas trwania programu leczenia w tygodniach lub miesiącach, długookresowy dalsza pomoc ma kluczowe znaczenie dla twojego zdrowia zobacz leczenie dla innych medycznych lub psychicznych problemów zdrowotnych.

Ludzie często nadużywają alkoholu, aby złagodzić objawy nediagnostirovannoj problemów zdrowia psychicznego, takich jak depresja lub lęk. Gdy ubiegasz się o pomoc do uzależnienia od alkoholu, ważne jest również, aby uzyskać leczenie do innych problemów psychologicznych, które występują. Twoja najlepsza szansa na wyleczenie-to zobacz leczenia skojarzonego zdrowie psychiczne i uzależnienia od jednego i tego samego dostawcy leczenia lub zespołu.