Jak przestać chrapać?

0
177

Aby zdiagnozować swój stan, lekarz zbada twoje oznaki i objawy,

Aby zdiagnozować swój stan, lekarz zbada twoje oznaki i objawy,

A także historię choroby twój lekarz również przeprowadzi badanie lekarskie twój lekarz może zadać swojemu partnerowi kilka pytań na temat tego, kiedy i jak храпите, aby pomóc ocenić powagę problemu. Jeśli twoje dziecko chrapie, zapytani o ciężkości chrapanie dziecka obraz lekarz może poprosić o test obrazowania, takich jak rtg, tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny.

Testy te sprawdzają strukturę dróg oddechowych na obecność problemów, takich jak skrzywienie przegrody badanie snu w zależności od stopnia twojego chrapania i innych objawów, lekarz może chcieć wykonać badanie snu badania snu czasami mogą odbywać się w domu jednak, w zależności od twoich innych problemów medycznych i innych objawów snu, konieczne może zostać na noc w środku snu, aby przejść dogłębną analizę twojego oddychania podczas snu za pomocą badania, zwanego polysomnogram.

Ustne urządzenia-to jest odpowiedni kształt zębów ustniki, które pomagają promować pozycji twojej szczęki, języka i podniebienia miękkiego, aby utrzymać swój kanał powietrza open jeśli zdecydujesz się korzystać ustny urządzenie, będziesz pracować z dentystą, aby zoptymalizować dopasowanie i położenie urządzenia.

Będziesz pracować ze swoim specjalistą snu, aby upewnić się, że ustny urządzenie działa zgodnie z przeznaczeniem. Stomatologiczne wizyty mogą być potrzebne, co najmniej jeden raz na sześć miesięcy w ciągu pierwszego roku, a następnie co najmniej co roku po to, aby sprawdzić zgodność i oceniać stan zdrowia jamy ustnej nadmierne wydzielanie śliny, suchość w ustach, ból w szczęce i dyskomfort na twarzy są możliwymi efektami ubocznymi od noszenia tych urządzeń ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych (CPAP).

Podejście to zakłada noszenie maski na nos lub usta podczas snu,

Podejście to zakłada noszenie maski na nos lub usta podczas snu,Maska kieruje sprężone powietrze od małego прикроватного pompy do państwa przez drogi oddechowe, aby utrzymać je otwarte podczas snu CPAP (SEE-pap) eliminuje chrapanie i najczęściej jest stosowany w leczeniu chrapania, związanego z OSA chociaż CPAP jest najbardziej wiarygodną i skuteczną metodą leczenia OSA, niektórzy ludzie uważają, że niewygodne lub mają trudności z adaptacją do hałasu lub poczucia maszyny operacja górnych dróg oddechowych.

Istnieje szereg zabiegów, które mają na celu otwieranie górnych dróg oddechowych i zapobieganie znacznego zwężenia podczas snu za pomocą różnych technik na przykład, w procedurze zwanej увулопалатофарингопластикой (УППП), podane znieczulenie ogólne, i twój chirurg napina i obcina nadmiar tkanki z twojego gardła  rodzaj liftingu do gardła.

Inna procedura, zwana максилломандибулярным promocją (MMA), zawiera przesunięcie górnej i dolnej szczęki do przodu, co pomaga otworzyć drogi oddechowe. Ablacja tkanki wykorzystuje низкоинтенсивный rf sygnału do redukcji tkanki w podniebieniu miękkim, języku lub nosie nowe metody chirurgiczne, zwany stymulacja nerwy., wykorzystuje bodziec, stosowany nerw, który kontroluje ruch języka do przodu, aby język nie blokował drogi oddechowe, gdy robisz wdech skuteczność tych działań zależy, i odpowiedź może być trudne do prognozowania. Jeśli masz nadwagę, похудейте. Osoby z nadwagą mogą mieć więcej tkanki w gardle, które przyczyniają się do chrapał. Utrata masy ciała może pomóc zmniejszyć chrapanie.

Śpij na boku leżąc na plecach, pozwalasz języka spaść z powrotem w gardło, zwężenie dróg oddechowych i częściowo utrudnia przepływ powietrza. Spróbuj spać na boku. Jeśli okaże się, że zawsze znajdujesz się na plecach w środku nocy, spróbuj uszyć piłka tenisowa z tyłu swojej piżamy unieść wezgłowie swojego łóżka. Uniesienie wezgłowia łóżka o około 4 cali może pomóc paski do nosa lub zapalenie nosa expander.

Samoprzylepne paski znajdujące się na nos,

Samoprzylepne paski znajdujące się na nos,Pomagają wielu ludziom zwiększyć powierzchnię swojego nosowym, wzmacniając ich oddech. Nosa expander-to sztywna taśma znajdująca się na zewnątrz przez nozdrza, która może pomóc zmniejszyć opór airflow, aby ci było łatwiej oddychać.

Nosa uszczelki i zewnętrzne nosa ekspandery nie są skuteczne dla osób z OSA, jednak leczyć zatkanie nosa lub niedrożność. Obecność alergii lub krzywej przegrody może ograniczyć przepływ powietrza przez nos. To sprawia, że można oddychać przez usta, zwiększając prawdopodobieństwo chrapania zapytaj swojego lekarza o sprayu steroidu recepty Jeśli masz przewlekłe przekrwienie w celu skorygowania wady strukturalne dróg oddechowych, takich jak skrzywienie przegrody, może być konieczna interwencja chirurgiczna ograniczyć lub unikać spożywania alkoholu i środków uspokajających.

Należy unikać spożywania napojów alkoholowych na co najmniej dwie godziny przed snem i należy poinformować lekarza o swoim храпе przed nabyciem środków uspokajających. Leki uspokajające i alkohol hamujące ośrodkowy układ nerwowy, powodując nadmierne rozluźnienie mięśni, w tym tkanek gardła rzuć palenie rzucenie palenia może zmniejszyć chrapanie, oprócz wielu innych korzyści dla zdrowia wyspać się.

Dorośli powinni dążyć do tego, aby spać nie mniej niż siedem godzin na dobę zalecane godziny snu dla dzieci różnią się w zależności od wieku. Dzieci w wieku przedszkolnym powinny otrzymywać od 10 do 13 godzin dziennie dzieci w wieku szkolnym wymaga od dziewięciu do 12 godzin dziennie, a młodzież-od ośmiu do 10 godzin dziennie.