Jak leczyć problemy ze wzrokiem?

0
345
Opinie ekspertów kliniki Bawarii

Podwójne widzenie: bo on przedstawiony jest i jak to leczyć?

Podwójne widzenie bo on przedstawiony jest i jak to leczyćPojęcie nieostre widzenie oznacza utratę ostrości obrazu obserwowanego i nie odpowiednie zdolności rozróżniania szczegółów. Rozmycie widzenia, może wpływać na jeden lub oba oczy, może mieć wpływ tylko na sąsiednie obiekty, lub tylko te, daleko. Zmętnienie nagły widok może wystąpić podczas zmiany sezonu, czyli kiedy powietrze jest suche. Czasami może się zdarzyć mieć pojęcie rozłożone w stresującym doświadczeniem w pracy, lub z powodu wizualnego wady, lub w sytuacjach, które są bardziej nasilone w przypadku patologii, które nie wiedzieli o jego istnieniu, aby zdecydowanie ograniczyć samodzielność cierpiących.

Wśród najczęstszych przyczyn są wady refrakcji. Zazwyczaj ci, którzy mają zaburzenia wzroku: krótkowzroczność, astygmatyzm lub nadwzroczność na bieżąco, ale może być również w tej sytuacji, w której wada ta zaczyna się objawiać. Astygmatyzm-jest to asymetria krzywizny soczewki oka, w rzeczywistości, powodem jest niewyraźne i zniekształcone widzenie przedmiotów w różnej odległości. Krótkowzroczność charakteryzuje się нечеткостью wizje przedmiotów na odległość, tworząc ograniczenia pola widzenia, podczas gdy dalekowzroczność (nadwzroczność) spotyka się z odwrotny problem, trudności w koncentracji i do bliży; często nieoczekiwanie, mgły, które stwarzają trudności w najbliższym wizji lub uczucie zmęczenia oczu, czyli wizualnie zmęczenie.

Zaćma ma wśród jego początkowe objawy mgła, dwu-i fotonsensibilità. Również jaskry, charakteryzuje się uszkodzeniem nerwu wzrokowego, może to spowodować, zwłaszcza jeśli ostre, nagłe zaburzenia wzroku, towarzyszy ból, czerwone oczy, spuchnięte powieki, ból głowy i nudności. Te choroby w początkowej fazie przebiega bezobjawowo.

Dlatego zalecane jest, że okresowo przechodzić badanie okulistyczne, sprawdzanie intraocular napięcia, zwłaszcza jeśli masz członków rodziny, cierpiących na jaskrę. Ponadto, bardziej poważne jest odwarstwienie siatkówki, która jest oddzielona od łącznej, już nie jest w stanie zapewnić mózg odpowiedni obraz, w wyniku czego niewyraźne widzenie i spada, to może się zdarzyć w przypadku urazów lub krótkowzroczność wysokiego stopnia.

Opinie ekspertów kliniki Bawarii

Opinie ekspertów kliniki Bawarii„W ogóle”, – wyjaśnia doktor. Пранди Barbara, lekarz-okulista kliniki Bawaria, Włochy – Jeśli podejrzewasz, że masz więcej, niż tylko techniczne zaburzenia widzenia, ważne jest, aby iść, jak tylko w optyce, aby przejść wizyty specjalisty. Niewyraźne widzenie, w rzeczywistości, mówi nam, że coś jest nie tak, na co musimy w pewnym sensie go słuchać”.

Są i inne zaburzenia, które mogą powodować niewyraźne widzenie, takich jak zwyrodnienie plamki żółtej, hipoglikemia, ból głowy, choroba Gravesa-basedowa, stwardnienie rozsiane, i, oczywiście, wysokie ciśnienie krwi.

Jeśli wykonujesz pracę, która sprawia, że podłączenie monitora do komputera w ciągu kilku godzin, to dobrze, aby wyregulować położenie w przedniej części komputera, i przerwy na odpoczynek co dwie godziny, utrzymując wzrok na kilka minut od ekranu komputera. W tym okresie czasu możesz poświęcić na różne rodzaje działalności, które relaksują i skupić się na inne obiekty na większych odległościach. W niektórych przypadkach, po prostu zamknąć oczy i masować powieki w ciągu kilku sekund może pomóc.

„Może się wydawać, rada dziwny – podkreśla doktor. Пранди – ale podwójne widzenie może być również spowodowane przyzwyczajeniem nie skupić się na: dostajemy tyle bodźców w ciągu dnia, które nie pozwalają nam się skupić, a to powoduje niewyraźne widzenie”. Z tego powodu, to może być przydatne, aby „reedukacji” naszych oczu za pomocą prostych ćwiczeń: spróbuj skupić się i zaraz po, aby „rozluźnić” słuchaj, pozostawiając rozmycie przedmioty, na które należy zwrócić uwagę.

Bawić się na świeżym powietrzu

Bawić się na świeżym powietrzu„Ta rada odnosi się zarówno dorosłym, jak i dzieciom – podkreśla doktor. Пранди – jeśli spędzasz dużo czasu w pomieszczeniach, z powodów, pracy lub wypoczynku spróbuj zmienić swoje nawyki, przynajmniej w wolnym czasie: wolisz otwarte przestrzenie, gdzie twoim zdaniem może wędrować w oddali. Będziesz uniknąć zmęczenia, a przede wszystkim wypracować swój oczu, aby objąć przestrzeń szerzej i głębiej”.

Rada ta jest jeszcze bardziej korzystne dla dzieci, a imprezy na świeżym powietrzu pobudza wzrok, trenuje rzut oka, i ogranicza pojawienie się lub nasilenie krótkowzroczności.

To może wydawać się zbędne, ale zdrowe nawyki żywieniowe są fundamentalne znaczenie dla stanu zdrowia, w rzeczywistości, już rozwiąże część problemów. Dieta bogata w owoce, warzywa, błonnik, pełnego ziarna i produktów bogatych w omega-trzy i przeciwutleniacze pomagają wzmocnić opinię, a zwłaszcza siatkówki. Na przykład, szafran, chroniąc siatkówce oka, co zapobiega uszkodzenia spowodowane procesem starzenia się, jagód poprawia mikrokrążenie w oku oprócz nocnym widzeniem i marchew, dzięki beta-karoten, który jest przekształcany w witaminę A, także są ważne dla zdrowia siatkówki. To znaczy, że trzeba pić dużo wody, która pomaga chronić organizm przed odwodnieniem, a nasze oczy zawsze nasmarowane.

Kilka prostych środków zapobiegania wzrok poplątane, parowaniu wizualny, ale jeśli, pomimo tych środków ostrożności, zaburzenia te były dominować, mieć egzamin oczu, aby słuchać rad lekarza-okulisty.