Jak leczyć problemy ze słuchem?

0
404
Słuchu - ubytek słuchu

Słuchu – ubytek słuchu

Słuchu - ubytek słuchuUcho wraz z oczy-najważniejszy organ zmysłów. Duża część naszej komunikacji odbywa się poprzez zmysł słuchu. Nasz słuch ostrzega nas o obecności zagrożenia, a także daje nam wielką przyjemność w otwarciu drzwi w muzyczny świat i dał nam możliwość żyć pod dźwięki natury, takie jak śpiew ptaków i szelest liści.

Nie mniej ważne są konsekwencje naruszenia słuchu w codziennym życiu. Ale kiedy przyjdź na przesłuchanie? Jakie zmiany są uwzględniane w uchu? I jakie są przyczyny?

Poniżej oferujemy państwu odpowiedzi na wszystkie ważne pytania o utratę słuchu i aparatów problemów. Jednak zacznijmy od dobrych wiadomości: to bardzo rzadko, aby całkowicie stracić słuchu lub głuchota. Aparat słuchowy pozwala zmniejszyć lub nawet rozwiązać większość problemów ze słuchem.

Rzadko zdarza się, że utrata słuchu nagle objawia się. W większości przypadków problemy słuchu, skradanie się powoli, przez dłuższy okres czasu – i właśnie z tego powodu najpierw pozostał niezauważony. W rzeczywistości, osoby zainteresowanej będzie stopniowo przyzwyczaić do наметившаяся słabość. Deficyt słuchu kompensowane mózgu, które na początkowym etapie, nie obejmuje wad w codziennym życiu.

W pewnym momencie jednak, rozprawa nie może być zrekompensowane bez pomocy. Często jako pierwsi zauważają tego ludzie, którzy są wokół osoby, takie jak rodzina i przyjaciele.

Jakie działania w przypadku problemów ze słuchem?

Jakie działania w przypadku problemów ze słuchemJeśli to możliwe, aby zrekompensować lub zmniejszyć problemy słuchu za pomocą aparatu słuchowego zależy od przyczyny. W większości przypadków, na szczęście, jest to możliwe. Urządzenie wzmacnia i moduluje dźwięk środowiska, biorąc pod uwagę sposób, w którym Ośrodek słuchu w mózgu przetwarza dźwięki i głosy. Tak, że nowoczesna technologia sprawia, że łatwiej i bardziej proste, aby ponownie usłyszeć.

Z pomocą technologii cyfrowych, głosu i hałas w tle, na przykład, są podzielone w taki sposób, aby uczynić go bardziej łatwe do przedmiotu zaburzenia słuchu, rozumienia mowy i koncentracji na zrozumieniu to samo. Brak słuchu jest kompensowana przez fakt, że dwa uszy mogą współpracować na lepsze, poprawiając w ten sposób słuchania, kierunku i orientacji. Jest to możliwe dzięki temu, że słuch się z dwóch uszu komunikują się ze sobą.

Od tego momentu, świat spokojnie w jednym uchu. Głos i muzyka, nagle jesteś daleko, jakby owinięte w watę. Zjawisko to nazywane jest nagła utrata słuchu i wymaga natychmiastowej interwencji lekarza. Choć dokładna przyczyna nie jest znana, niektóre teorie starają się dać wyjaśnienia. Najczęstszą przyczyną jest zaburzenie krążenia krwi w drobnych naczyniach krwionośnych ucha wewnętrznego, odmiany „atak serca zestaw słuchawkowy. Zakłada się, że stres jest czynnikiem, powodując nagłą utratę słuchu, ponieważ pacjenci często zgłaszają, że jest on narażony na stres, ekstremalnych do utraty słuchu.

Im wcześniej podjąć działania w przypadku nagłej utraty słuchu, tym większe szanse, aby uzyskać pełną rehabilitację. W rzeczywistości, w około połowie badanych, objawy znikają same w ciągu 24 godzin, a w 10% przypadków pozostają jednak straty pośrednie, wynikowe, takie jak szum w uszach lub słuchu.

Jak można robić profilaktykę?

Jak można robić profilaktykęAby usłyszeć nie tylko dwa ucha w dobrym stanie, a także Centrum słuchu w jednym kawałku i ćwiczy mózg. Bo tu, w auditory cortex, ale są efekty impulsy są przekazywane świadomości. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, że słuch stymuluje nasz mózg jest większy, niż oglądać? Problem w tym, że jeśli w ciągu dłuższego okresu, mózg nie jest „wyuczony” wystarczy, aby spowodować osłabienie nerwu słuchowego połączenia są niszczone.

W ten sposób można disimpara nie tylko słuchać, ale ona starzeje się jeszcze szybciej: co 10 decybeli słuchu stracił, ryzyko demencji wzrasta o ponad 20%. Jedyne co może przeszkodzić w tej ewolucji jest terminowe obchodzenie się z aparatem słuchowym. Nasza rada: na 50 lat, a następnie, pracować każdego roku z badania słuchu.

Muzyka to nie tylko świetny sposób, aby uzyskać dobry nastrój i zrelaksować się. Muzyka może być również leczniczej – nie tylko w przypadku depresji i stresu, a także osoby, które oskarżają uszkodzenia słuchu.

Zasada: wyrafinowane połączenie słowa i muzyki, a także rytm, intonacja i barwa dźwięków, ćwiczyć rozumienie mowy i umiejętności komunikowania się.
Ci, którzy cierpią z powodu niedoboru słuchu, w rzeczywistości, często trudno jest śledzić rozmowy w obecności szumu tła. Tutaj można wziąć treningu z музыкотерапией. Dla osób, które mają problemy ze słuchem, muzyka może być narzędziem, aby „na nowo odkryć przyjemność z uczucia”, a tym samym poprawić jakość życia.