Jak dbać o chorobami serca?

0
402
Dekalog codziennie, Swami Joythimayananda, aby zachować zdrowe serce i mocne

Ciało, które jest hojny, co dyktuje rytm życia i powinny być chronione od załamań żołądka i inteligencja

Ciało, które jest hojny, co dyktuje rytm życia i powinny być chronione od załamań żołądka i inteligencjaCura_del_cuoreIn sanskryt serca nazywa Hidayam, co oznacza „to”, powołując się na „indywidualną duszą”. Po prawej stronie od „tego” pochodzenia emocji, takich jak miłość, oddanie, współczucie, szczęście, radość, smutek. Ajurweda traktuje serce jako główny organ naszego ciała, najważniejszy mózgu (Sahasrara i ajna chakra), który jest ośrodkiem umysłu i miejsca, w których one występują jako ego i inteligencja. Od duszy, wszystkie emocje są przekazywane czakr ciała za pomocą intelektu.

Podczas czytania nadgarstka, specjalista Ajurweda postrzega pracę serca i stan duszy z lekkim muśnięciem palca wskazującego lewej ręki pacjenta. Prawidłowe funkcjonowanie każdego organu określa stan czakr – które, z kolei, zależy od jakości emocji, które przechodzą przez niego: zasadniczo ważne jest to, że Anahata czakra czwarta czakra, serce, ciągle jest w harmonii.

Według wedyjskiej kulturze, serce jest naczyniem duszy (odpowiada za pierwsze bicie serca w każdy zarodek) w środku pustą przestrzeń, mieszkanie. W sercu, jak wiele matek, głęboko альтруистическую, że przekształca się za pomocą płuc, krwi zanieczyszczeń w zasilaniu, aktywny dla komórek ciała, ćwiczy go w rzeczywistości (i bez przerwy), wyrzeczenia się i oderwania, bo „nic nie będzie trzymać w sobie”.

Główne przyczyny choroby serca, związane z dysfunkcją innych narządów, szczególnie układu pokarmowego. Ale niektóre zakłócenia w pracy serca również spowodowane przez „błędami ego i inteligencji, z powodu złego zarządzania ich własny styl życia; ego, w rzeczywistości, może powodować nerwowość, podobnie jak inteligencja, może spowodować konflikty, negatywne myśli i co robić. Aspekty, które należy nauczyć się zarządzać przez poznanie siebie.

Dekalog codziennie, Swami Joythimayananda, aby zachować zdrowe serce i mocne

Dekalog codziennie, Swami Joythimayananda, aby zachować zdrowe serce i mocneJe mało i równowagi, najlepiej po dieta, wegetarianin, nie pali i podaruj sobie tylko kawę, unikać emocjonalnych stresów, uprawia miłość i przywiązanie. Wyślij inne uczucie delikatności, lekkości i spokoju, mała mówi i słucha zawsze, częściej śmiać się ze spokojem.

Uciekają zwykle uprawianie sportu, szczególnie jogi rano, na pusty żołądek (zaleca się, aby codziennie rano Сарвангасана, świece zapłonowe w ciągu 3 minut i Matsiasana, położenie ryby, na chwilę), praktyka na co dzień-Pranajama – oddech kontrolowany (szczególnie przydatne dla mięśnia sercowego Nadishudhi, oddech w nozdrza przemian, uruchomić na 10 minut), śpiewa każdy dzień mantrę Gayatri mantra jest idealny), medytując w Gnana mudra (kciukiem i palcem razem).

Serce znajduje się z predyspozycją do 23 stopni w stosunku do kręgosłupa (ten sam nachylenie osi Ziemi) i wewnątrz, jakby krzyż, jest on podzielony na cztery części. Prawa strona serca zawiera krew bez prany (żylnej), czyli pozbawione życia, i stanowi stan pokoje-przejaw nazywa Пуруша lub absolutnego zera, podczas gdy lewa strona zawiera czystej krwi, bogatej prany (niedociśnienie), i symbolizuje przepływ życia, to stan przejaw, nazywa się Prakriti lub Wszechświata. Duża część składa się z tkaniny, bardziej subtelne i odnosi się do nieba, a dolna, grubszy, symbolizuje ziemię. Dwóch „planach” istnieje między nimi związek (przez komory) „odbierać i dawać”. Zgodnie z wedyjskiej kultury, człowiek-to punkt połączenia pomiędzy niebem i ziemią, i dlatego odgrywa taką samą rolę, jak atak zawór, który pozwala na „separacja” chemiczną i samopoczucie pomiędzy wysokim i niskim.