Dlaczego potrzebujemy wystarczającej ilości snu?

0
230

Spanie dla ulgi i energii

W dniu snu, który w ogóle życia wynosi około 25 lat do łóżka. A jednak, jak bardzo, jak może się wydawać, my naprawdę nie wiemy, dlaczego domagamy się spać. Oczywiście, że śpimy”, bo zmęczony „, to jednak nie mówi nam o jaki biologicznej funkcji pozostałych. Na przykład, zdajemy sobie sprawę, że nie jemy, tylko dlatego, że był głodny „, ale, ponieważ nasz organizm potrzebuje składników odżywczych, aby funkcjonować. Ponadto, istnieje kilka wiarygodnych założeń do opisu dług pozostałych, ale tak naprawdę nikt nie został ostatecznie skazany.

Pozostałe nieprawidłowości. Dla faceta, a także różne inne zwierzęta, wymagają do reszty jeszcze i druga strona! Z jednej strony jest moment stracił, że nie możemy poświęcić decyzji innych ważnych zadań, takich jak wyszukiwanie, konsumpcji lub duplikat. Ale na górze, że zwierzęta, sen-to ryzykowna działalność, która stawia go na pastwę drapieżników. Jeśli odpoczywa w rzeczywistości jest utrzymywany rozwoju, że sen musi być bardzo pomocne! Jednak do czego?

Aby spróbować rozpoznać podstawową funkcję wypoczynku, istnieje prosty sposób: zostawić w spokoju i cieszyć się tym, co się dzieje! Wiemy, że niektóre z nagranych sytuacji ludzie nie śpią już ponad 10 dni, jednak jest to oczywiście kłopotliwe, aby wykonać dobrze kontrolowanych eksperymentów na chłopaka. Wtedy zazwyczaj przekształcamy do naszego zwierzaka kumpli. To doświadczenie popularnych, wydany w 1983 roku od Allan Rechtschaffen i jego współpracowników [1]: jeden bierze szczurów, a także, że nie pozwala im się zrelaksować w podejście, który nazywa się” twardy nad wodą „.

  Eksperymenty na zwierzętach

W tym eksperymencie używamy komórkę na podstawie której pełno wody, a także zabudowy szczur wzniesiony na dysku, z których tylko połowa znajduje się wewnątrz komórki (prowadzące wzrok poniżej). Wszystko idzie dobrze do Szczury, za wyjątkiem tego, że dysk obraca się, a kiedy zaczyna się obracać, szczur musi się poruszać, aby zapobiec przyjście pod wodą. On czuwa nad tym samym aktywność szczurów, i będziesz obracać płytę za każdym razem, kiedy może zasnąć (Co następuje zwykle po sto razy dziennie).

Wyniki zrazić pozostałe są bez uroku: wszystkie szczury ustępują w ciągu 2 tygodni, znacznie szybciej, niż kiedy rob żywności. W trakcie całego eksperymentu, tworzą rany na skórze, jedzą jeszcze więcej, a także sprawia, że utrata masy ciała znacznie więcej. Jednak w przypadku патологоанатомическом badaniu, nie jest możliwe, aby zainstalować konkretne przyczyny ich śmierci.

Ten eksperyment na szczurach bardzo wybitny, jednak wydaje się, że powinien być umiarkowany. Z jednej strony w mysz lub gołębia, była powielana bez tworzenia śmierci zwierząt [2] na różnych drugiej strony, nawet u szczurów, te ostatnie nie odbędzie się, jeśli używa metody, aby się obudzić, znacznie mniej ostry: dla niektórych badaczy, przyczyną śmierci w doświadczeniu Rechtschaffen będzie szczególnie silnego stresu spowodowanego podejściem” twardy nad wodą „.

Reszta, nie jest tak ważne? Oczywiście, ten eksperyment nie zobowiązywał się ludźmi, jednak do tej pory nigdy i nigdzie nie był przypadek, kiedy człowieka aż do śmierci „z powodu braku snu” (ale to na pewno, należy odwoływać się do danych, zdefiniowane podstawowe z eksperymentów dla sił Zbrojnych cele lub męczyć …). Oprócz tego, w królestwo zwierząt, istnieje wiele zwierzęta bez czasami dobrowolnie odpoczywać. Odnosi się to do niektórych ptaków podczas jazdy, a nawet delfiny. Mogą zasnąć w ciągu wielu dni z rzędu, jeśli pojawisz się z grami wideo.

Badania tego, jak będziemy spać

Mocniejszy, matki i dziecka Delfin nie daje spokoju prawie nie ma w ciągu 6 tygodni po urodzeniu! [3] niesamowite, że te wolontariusze głodówki nie zniknęła wraz z wymogiem dla regeneracji sił, finansowy deficyt snu. W ostatnim czasie, był zabawny artykule opublikowanym w czasopiśmie „Science” [4] autorzy badali populację Gumowce podczas odtwarzania sezon (który widać na obrazku poniżej). Porównywali kilku mężczyzn, którzy śpią, jak zwykle, inni, że nie spał prawie przez 3 tygodnie długość krycia. Wynik: ludzie, którzy nie odpoczywają więcej вязках z samic i ich jaja, z pewnością znacznie bardziej liczne.

Wniosek ten pojawia się, oczywiście, bywalców z drag noc, ale zgodnie z planem rozwoju, to niepokojące: jeśli mały podkłady przejść do par na seks stopni, dzięki czemu jest to długi podkłady nie zostały wyeliminowane wszystkie-naturalny wybór? To pokazuje, że podkłady mimo wszystko trzeba mieć długoterminową przewagę nad małym podkłady, która kompensuje fakt, że mają one znacznie mniej sukces w polowaniu na dam. Cytuję ten fantastyczny wniosek krótkim artykule [4], które mogłyby uczynić bar dla meetic” dlaczego niektórzy mężczyźni śpią więcej niż inni, kiedy wydajne kobiet? „.

W zasadzie, sen-to nie zawsze jest konieczne, ale przydatne dla przetrwania! Zobaczmy więc różne przypuszczenia. Co jest szczególnego w wakacje?
Pierwszy element, który możemy o niej myśleć, to utrzymanie władzy, biorąc pod uwagę, że kiedy śpimy, mamy dużo inwestować mniej kalorii. Jednak to wyjaśnienie nie jest w pełni adekwatne, ponieważ milczenie ostre państwo będzie wykonywać praktycznie też funkcja ta jest znacznie mniej wysokiego ryzyka niż reszta.