Akupresura

0
190

AkupresuraNapięcie mięśni i napięcie pleców są najczęstsze przyczyny bólu szyi. Zużyte stawy i złamany chrząstki mogą być również czynnikiem. Ból szyi jest zwykle koncentruje się na miejscu na szyi, ale również może być rozproszona. Ten rodzaj bólu może przybrać formę sztywność lub skurcze.

Na przestrzeni wieków ludzie obracali рефлексологию i ciśnienie, aby złagodzić ból w szyi. Ciśnienie określa punkty na ciele, które mogą być массированы i są stymulowane do łagodzenia stanu zdrowia http://vikingland.es/.

Leczenie bólu w szyi refleksologią nadal szacuje się na jego skuteczności klinicznej, ale анекдотические dane świadczą o tym, że to działa dla niektórych ludzi. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o punktach ciśnienia, które mogą złagodzić ból w szyi.

Nauka za punktami ciśnienia i ból szyi

Akupunktura jest powszechnie było figur jako traktowanie dla bólu szyi. Chociaż istnieją pewne dowody na to, że akupunktura działa na ból w szyi, ciśnienie nie jest powszechnie przyjęte jako leczenie ból w szyi. Naukowcy zastanawiają się, na przykład, stymulują czy igły do akupunktury substancje chemiczne w organizmie, które zapewniają ulgę w bólu. Jeśli tak, pobudzenie punktów ciśnienia za pomocą masażu zamiast igieł nie zapewni taką samą ulgę w bólu.

Ale to nie oznacza, że depresja powinna być wykluczona jako całościowe leczenie ból w szyi. Stymulowanie punktu ciśnienia mogą złagodzić ból w szyi i złagodzić ból mięśni. Według różnych телеграммам literatury naukowej, odpowiedź leży w tym, że po prostu nie wiemy.

Punkty nacisku na ból w szyi

Punkty nacisku na ból w szyiAby spróbować ciśnienie w celu łagodzenia bólu w szyi, wykonaj następujące kroki:

Zrelaksuj się i oddychaj głęboko. Być magnesem, aby wybrać wygodną i cichą dopasowanie do leczenia praktyki.

Użyj solidne, głębokie ciśnienie, aby masować punkty nacisku, które zostały określone w leczeniu bólu szyi. Najlepiej obracać palce w ruchu Lun lub w górę i w dół w ciągu trzech-czterech minut w każdym punkcie, koncentrując się na jednym na raz. Jeśli czujesz zwiększenie bólu w dowolnym miejscu ciała podczas leczenia, należy natychmiast zatrzymać samochód.

Powtórz masaż leczenie w ciągu dnia, jeśli czujesz, że są one skuteczne. Nie ma ograniczeń co do tego, ile razy dziennie można ćwiczyć akupresura.

Poniżej znajduje się lista punktów ciśnienia dla różnych rodzajów bólu szyi. X, że w refleksologii, całe ciało jest ze sobą powiązane. Oznacza to, że często stymulować część ciała, aby włączyć lub wyrównać inną część ciała.

Jian-Ching (GB21))

Gian Jing znajduje się w mięśniach twojego ramienia, w połowie drogi między szyją i tam, gdzie zaczynają się twoje dłonie. Ten element został wykorzystany w udanych akupunktury badaniach na bóle głowy i mięśni napięciu. Jian Jing może również skutecznie leczyć ból za chorych lub sztywnej szyi. Należy pamiętać, że stymulacja tego momentu może powodować pracę practic, więc nie wspieraj ją, aby złagodzić ból w szyi, gdy jesteś w ciąży.

He Gu (L14)

Główny punkt znajduje się w” sieci ” fałd skóry między kciukiem i palcem wskazującym. Рефлексологи twierdzą, że stymulacja tego punktu może złagodzić ból w różnych częściach ciała, w tym kark. Uwaga: Jeśli jesteś w ciąży, należy unikać stymulacji tego momentu.

Wiatr basen (FNS Chi / GB20)

Ośrodkowego układu NERWOWEGO Chi znajduje się za płatek ucha, do górnej części szyi i podstawy czaszki. Рефлексологи wykorzystują ten moment do leczenia tylko od zmęczenia do bólu głowy. Pobudzenie tego punktu ciśnienia może poprawić sztywną szyję, spowodowane snem w niewygodnej pozycji.

Chung ZU (TE3)

Punkt Chung ZU znajduje się między stawami nad Małym palcem i bezimiennych palcami. Ten punkt ciśnienie może stymulować różne części mózgu podczas aktywacji, co przyczynia się do obiegu i uwolnienia napięcia. Wspieraj ten moment, aby złagodzić ból w szyi, spowodowane napięciem lub stresem.

Kolumna nieba

Punkt ten leży na każdej stronie szyi, u podstawy swojej czaszki i około dwóch cali od góry, gdzie zaczyna się twój kręgosłup. (On bezpośrednio nad swoimi ramionami.) Stymulacja tego punktu może zwolnić nagromadzenie i stan zapalny węzłów chłonnych, które mogą powodować ból w szyi http://www.blogowypamietnik.pl/.

Punkty nacisku na ból w szyiJedzenie na wynos

Jedzenie, aby go nosić ciśnienie i refleksologii mogą uzupełnić inne skuteczne środki do domu, aby złagodzić ból w szyi, takie jak gorący kompres, ćwiczenia rozciągające i over-the-counter leki w celu złagodzenia bólu. Dobrą wiadomością jest to, że po wakacjach i Samopomocy duża część bólu szyi może być samodzielnie przez dzień lub dwa.

Nawracający ból w szyi może to wskazywać na problem ze swoimi śpiące ustaleniami lub ilością stresu w swoim życiu, czy to może być wynikiem błędnych ćwiczeń. Uważaj na każdy ból, który odczuwasz, i skontaktować się z lekarzem, jeśli ona  sześćdziesiąt lub pogarsza się.

Jeśli jesteś w ciąży i masz ból w szyi, porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat możliwości leczenia, zanim leczyć ciśnienie na siebie.

Jeśli ból szyi jest wynikiem urazu lub wypadku, nie wolno leczyć jej na własną rękę refleksologia lub innym środkiem. Upewnij się, że masz doc